Kontrolný výkaz k DPH


S cieľom “zjednodušiť” administratívnu záťaž podnikateľského prostredia v SR sa od 01.01.2014 zavádza povinnosť platiteľov DPH k 25.dňu nasledujúceho mesiaca/štvrťroka podať okrem Daňového priznania k DPH, Súhrnného výkazu k DPH aj Kontrolný výkaz k DPH. Pokuty za chyby a nedostatky v kontrolnom výkaze siahajú až do výšky 10 000 eur a v prípade opakovaných porušení povinností až do výšky 100 000 eur. Ak podnikateľ (platiteľ DPH) zistí nedostatky sám ešte pred uplynutím lehoty na podanie kontrolného výkazu, podá opravný kontrolný výkaz a vyhne sa pokute. Podaním dodatočného kontrolného výkazu k DPH sa však pokute nevyhnete. Prenechajte jeho spracovanie na nás a ušetrite tak na zbytočných pokutách.

Elektornický výkaz k DPH

Kontrolný výkaz sa podáva výlučne elektronickou formou a uvádzať v ňom sa budú napr.údaje o dodávateľoch a odberateľoch Vašich tovarov a služieb, čísla faktúr, dátumy dodania tovarov a služieb, daň, základ dane, tržby evidované ERP a pod…

Prenechajte svoje administratívne povinnosti v zmysle zákona o DPH na nás. Vyhnete sa tak riziku zbytočných a vysokých pokút, ktoré na Vás číhajú na každom kroku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Close
Podporte našu stránku, prosím
kliknutím na niektoré z nasledovných tlačidiel
Social PopUP by SumoMe